Przedstawione ceny mają charakter orientacyjny, są uzależnione od diagnozy oraz planu leczenia zaakceptowanego przez Pacjenta i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.
Przed przystąpieniem do leczenia każdy zabieg jest szczegółowo omawiany z lekarzem. Pacjent otrzymuje informacje o kosztorysie oraz planie leczenia. To Państwo decydują, która część tego planu będzie realizowana.
Udostępnianie dokumentacji medycznej wg załącznika.
Stomatologia zachowawcza to najbardziej podstawowa część usług świadczonych w gabinetach dentystycznych. Dział ten zajmuje się profilaktyką przeciw-próchnicową oraz leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba. Podstawowym zabiegiem w ramach stomatologii zachowawczej jest wypełnienie ubytków zachowując naturalny wygląd zębów.
do ceny leczenia kanałowego pierwotnego
Endodoncja to leczenie, które stosuje się w przypadku nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, bardzo głębokich ubytków próchniczych oraz złamania i zwichnięcia zęba. To jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zębów. Pozwala na zachowanie własnego nawet bardzo zniszczonego zęba, którego często można zrekonstruować w całości.
Profilaktyka stomatologiczna to bardzo ważny dział stomatologi mający na celu utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Składa się z kilku elementów takich jak: skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków, piaskowanie czyli oczyszczanie zębów z płytki nazębnej oraz fluoryzacji, która ma wzmacniać nasze zęby.
Dopełnieniem zabiegów higienizacyjnych są zabiegi wybielające przeprowadzane po konsultacji z lekarzem, który oceni stan zębów pacjenta i przygotuje je na tego typu działania.
Ortodoncja – dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych.
1 wizyta
2 wizyta
Stomatologia dziecięca to nie tylko profilaktyka i leczenie najmłodszych pacjentów ale również edukacja z zakresu dbania o odpowiednią higienizację jamy ustnej. Odpowiednie leczenie oraz zabezpieczenie zębów mlecznych gwarantuje zdrowe zęby stałe.
wykonanej w innym gabinecie
Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem prawidłowej czynności i budowy całego układu stomatognatycznego, w którego skład wchodzą jama ustna z zębami, mięśnie, nerwy oraz stawy skroniowo-żuchwowe.
W protetyce stomatologicznej wyróżniamy dwa podstawowe typy uzupełnień protetycznych: uzupełnienia stałe i ruchome. Różnią się one od siebie sposobem utrzymania w jamie ustnej. Pierwsze z nich są założone na stałe, co oznacza, że są albo „przyklejone” do pozostałych zębów i implantów lub przykręcone do implantów. Jest to oczywiście duże uproszczenie, ale – mam nadzieję – dobrze wyjaśniające sytuację. Protezy ruchome to takie, które pacjent może w dowolnym momencie samodzielnie wyjąć z ust.
Każda z grup składa się z różnych rodzajów uzupełnień. W grupie stałych uzupełnień wyróżniamy: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, licówki, korony, mosty oraz uzupełnienia stałe oparte na wszczepach śródkostnych, czyli implantach. Na wszczepach mogą być osadzone korony i mosty. Uzupełnienia ruchome to protezy akrylowe lub szkieletowe.
Każde leczenie protetyczne jest poprzedzone konsultacją z lekarzem oraz rozpoczęte po akceptacji przez pacjenta kosztorysu oraz planu leczenia.
Ekstrakcja zębów to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu jednego lub więcej zębów. Wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym, zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.